VÝUKOVÝ PROGRAM

pro žáky ZŠ, cena: 10 až 15 dětí 170 Kč/ dítě, nad 15 dětí 150 Kč, program 3-4 hod

HRAJEME SI s Liškou Bystrouškou, 0.-2. třída
PŘIJEĎTE DO BÍLOVIC NAD SVITAVOU ZA KRÁSNOU PŘÍRODOU A MINIGOLFEM. SEZNAMTE SE S R. TĚSNOHLÍDKEM A PŘÍBĚHEM LIŠKY BYSTROUŠKY POMOCÍ HER A DIVADLA. TŘEBA SE DOZVÍTE I NĚCO O SOBĚ!

Program: Vysvětlíme si, kdo je to spisovatel a seznámíme se s Liškou Bystrouškou. Zahrajeme si divadlo o zvířátkách v lese podle příběhů z knížky: Vystrnadění jezevce z nory, Zabijačka, Kachna k obědu aj. Pomocí krátkých her se vžijeme do různých rolí. Při závěrečné reflexi využijeme Karty Ctností.


DRAMAŤÁK s Bystrouškou a Těsnohlídkem, 3.-5. třída

POJĎTE SI ZAHRÁT NEJEN MINIGOLF, ALE I DIVADLO. PŘEDSTAVÍ SE VÁM LIŠKA BYSTROUŠKA I JEJÍ AUTOR R. TĚSNOHLÍDEK A POVÍ VÁM NĚCO O SVÉM ŽIVOTĚ I MÍSTNÍ KRAJINĚ.


Program: V rámci výukového programu si děti formou strukturovaného dramatu a interaktivních her nejen přiblíží známé literární dílo, ale připomenou dobré i zlé lidské charakterové vlastnosti, kterými byla ochočená Bystrouška ovlivněna. Při procházce s R. Těsnohlídkem ke studánce L. Janáčka si popovídáme o jeho životě a tvorbě. Celý program je vyhodnocen skupinovou reflexí, která promítá nabité zážitky do reálného života.


PO STOPÁCH Bystroušky až k Liduščině památníku, 3.-5. třída

VYZKOUŠEJTE SVOU KONCENTRACI U LUKOSTŘELBY NEBO BĚHEM HRANÍ MINIGOLFU. OTESTUJTE SVŮJ ORIENTAČNÍ SMYSL V MÍSTNÍCH LESÍCH. MOŽNÁ POTKÁTE I ZAJÍMAVOU OSOBNOST.

Program: Seznámíte se s příběhem Lišky Bystroušky během hraní minigolfu a vyzkoušíte si také lukostřelbu. V týmech se vypravíte do terénu a projdete si zajímavá místa (myslivna L. Bystroušky, studánka L. Janáčka, Liduščin památník). Budete se muset zorientovat nejen v mapě, ale zároveň odpovědět na kvízové otázky. Díky nim se více dozvíte o spisovateli R. Těsnohlídkovi.